Hakkımızda

Türkiye Konfeksiyon sektörünün tek profesyonel ve en dikkat çeken yayını “Konfeksiyon & Teknoloji Dergisi”, markanıza değer kazandıran yaklaşımı İle sizi sektörün zirvesine taşıyor.
 
“Gelişen piyasa şartlarında markanızın gelişim ivmesini daha üst seviyeye çekmek için imalatın yeterli olmadığı, piyasada kelebek etkisi yaratacak işlerin değer kazandığı ve hedeflerin sürekli değiştiği” mottosundan hareketle temellendirdiğimiz “Konfeksiyon & Teknoloji Dergisi”, 2002 yılında başlayan değer zinciri oluşturma serüvenini bugünlere taşıyan, sektörün lider ve alternatifsiz dergisidir.
 
Konfeksiyon & Teknoloji Dergisi, sektörün ihracat pazarlarındaki reytingini yükseltmek için hazırladığı İngilizce haber sayfalarının yanında Türkçe sayfalarında aktüel röportajları, moda haberleri, üniversite akademisyenlerinin bizzat hazırladığı makaleleri, teknolojiden inovasyona gelişen süreci, konfeksiyon sektörünün her adımını taşıdığı, reklam verenlerinin marka değerine katkı sunan içeriğiyle hazırladığı her sayısında, objektif haberleri okurlarına sunmaktadır.
 
Dünya tekstiline yön veren ülkelerde, ana imalatçıların katılım gösterdiği konfeksiyon ve makineleri fuarlarında da dağıtımı yapılan Konfeksiyon & Teknoloji Dergisi’nde kumaşın podyumlara yolculuğunu taşıdığımız moda sayfalarının yanında makine sistemlerindeki son yenilikler, ayakkabıcılık, dericilik, tekstil aksesuarları, yakın zamanlı fuarların tanıtımları, uzman görüşlerinin yer aldığı teknoloji sayfaları derginin ana içeriğini oluşturmaktadır. Her sayımızda tekstil-konfeksiyon sektörüne yön verecek toplantı ve organizasyonların en önde gelenlerini önbilgi sunması, sektörü hazırlaması açısından değerlendirip profesyonel bakış açısıyla irdeleyerek okuyucularımıza o toplantıyla ilgili sektör liderlerinin açıklamaları, zamanlama, katılımcı bilgileri, toplantı içeriği, toplantı sonrası sektörde yaşanması muhtemel gelişmeler en detaylı analizlerle sunulmaktadır. Üniversite Öğretim Elemanlarının da katkısıyla her sayımız sektör için eşsiz bir rehber ve kaynak niteliği taşımaktadır.

En çok okunan

Şehirli Stilin Öncüsü
Şehirli Stilin Öncüsü
NetWork İlkbahar/Yaz 2019 erkek koleksiyonu stil sahibi erkekler için modern ve güçlü tasarımlar sunuyor. İnovatif ürünlerden, bir erkeğin gardırobunun tamamlayıcısı basic parçalara kadar geniş ürün seçkisiyle baharı karşılıyor.
Kadının Stil Sahibi Jean Görünümü
Kadının Stil Sahibi Jean Görünümü
Özgürlüğün jeanleri Colin’s imzası taşıyor. Colin’s Kadın 2019 İlkbahar-Yaz Jeans Koleksiyonu mağazalarda…
Her Yüz Almandan On Tanesini Türk Konfeksiyon Sektörü Giydiriyor
Her Yüz Almandan On Tanesini Türk Konfeksiyon Sektörü Giydiriyor
Türkiye’ye 2018 yılında 17,6 milyar dolarlık döviz kazandıran Hazırgiyim ve konfeksiyon sektörü, yüzde 10’luk pazar payına sahip olduğu Almanya’daki konumunu güçlendirmek için harekete geçti.
Yeni Mevsime Romantik Bir Karşılama
Yeni Mevsime Romantik Bir Karşılama
Machka 2019 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu, yeni mevsimin romantik silüetlerini yumuşak geçişli tavrıyla yeniden yorumluyor. Machka kadınına atıfta bulunan koleksiyon parçaları, bu kez naif olduğu kadar güçlü tarafını ortaya çıkararak abartıdan uzak bir seçki sunuyor.
Fransa’da Türk Modası Rüzgârı Esti
Fransa’da Türk Modası Rüzgârı Esti
Türkiye’ye yıllık 18 milyar dolara yaklaşan döviz kazandıran Türk Hazırgiyim ve Konfeksiyon Sektörü, Paris’te Premiere Vision Manufacturing Paris Fuarı'nda Türk modası rüzgârı estirdi.
Hazırgiyim ve Tekstil Sektörleri 15,6 Milyar Dolar Dış Ticaret Fazlası Veriyor
Hazırgiyim ve Tekstil Sektörleri 15,6 Milyar Dolar Dış Ticaret Fazlası Veriyor
Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Burak Sertbaş, Türkiye’ye 2018 yılında 26 milyar dolar ihracat geliri kazandıran Hazırgiyim ve tekstil sektörlerinin, 15,6 milyar dolar dış ticaret fazlası vererek, Türkiye’nin dış ticaret açığının büyümesine engel olduğunu, bu iki sektörün Türkiye’de uzun yıllar yaşamaya devam edeceğini söyledi.
Accumark Tasarımdan Üretime Tüm Veriyi Entegre Ediyor
Accumark Tasarımdan Üretime Tüm Veriyi Entegre Ediyor
Gerber, AccuMark® 12 Sürümü ile süreç hızlarını arttırma ve kullanımda kişiselleştirme yeniliğini getiriyor.
Hyosung, Yeni Markasını Dünya Vitrinine Çıkarıyor
Hyosung, Yeni Markasını Dünya Vitrinine Çıkarıyor
Dünyanın en büyük spandex/elastan üreticisi HYOSUNG, creora® için yeni reklamlar, internet sitesi, etiketler ve diğer satış araçlarını içeren yeni bir birleştirilmiş dünya tanıtım kampanyası başlattı.