4. Sustainability Talks İstanbul, 28 Kasım’da

> 4. Sustainability Talks İstanbul, 28 Kasım’da
Orbit Consulting ve Kipaş Textiles işbirliğiyle, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) stratejik ortaklığı ile düzenlenen Sustainability Talks İstanbul, 28 Kasım’da Hilton Bomonti’de gerçekleşecek. Finlandiya Büyükelçiliği & Business Finland ve Hollanda’nın ülke partneri olacağı konferansın bu yılki teması: Etkileşim ve İşbirliği
 
Moda ve tekstil endüstrisinde sürdürülebilirlik konusundaki farkındalığı artırmak ve sektörün önde gelen temsilcileri ile çözüm odaklı adımlar atmak amacıyla Orbit Consulting ve Kipaş Textiles tarafından düzenlenen Sustainability Talks İstanbul, tekstil değer zincirinin tümünü ilgilendiren uluslararası düzenleme ve regülasyonlar ile en yenilikçi çözüm ve inovasyonları bir kez daha aynı çatı altında buluşturuyor.
 
4 yılda ulaştığı kitle ve sektör odaklı yaklaşımı ile güvenilen ve ilgiyle takip edilen bir marka haline gelen Sustainability Talks İstanbul, Türkiye’de tekstil sektöründe sürdürülebilirliğin kapsamlı olarak konuşulduğu ilk etkinlik. Dünyanın her yerinden sektörün önde gelen isim ve temsilcilerinin katılacağı konferans aynı zamanda katılımcılarına benzersiz bir networking imkanı sunuyor ve sürdürülebilir üretimde Türkiye’nin merkez haline gelmesine yönelik çalışmalar yapıyor.
 
Geçtiğimiz yıllar içerisinde Türkiye’de tekstil sektörünün uluslararası ölçekte tanıtılmasında bir marka haline gelen konferans, aynı zamanda bu alanda gerçekleştirilen tek ve en kapsamlı sürdürülebilirlik organizasyonu.
 
Orbit Consulting Yönetim Kurulu Üyesi Bikem Kanık Bu yılki konferansa dair açıklamalrda bulundu: “Bu yılki etkinliğimizde “SustainTech İstanbul” adı altında bir yan oturum da düzenlenecek. Tekstil sanayimizin sürdürülebilirlik dönüşümü ve bu alandaki girişimciler için düzenlenecek SustainTech etkinliğinde moda ve tekstile dokunan alanlarda inovatif ve dönüştürücü sürdürülebilirlik çözümleri sunan yeni girişim ve şirketleri tekstil sektörü ile buluşturmayı hedefliyoruz.
Bu alanda gerçekleştirilecek ilk etkinlik olmasının yanında girişimcileri sadece yatırım dünyasının önemli aktörleri ile değil aynı zamanda iş birliği yapabilecekleri markalar ve üreticilerle bir araya getirmek amacındayız. Ayrıca yan salonlarda sektörün önde gelen kurumlarından; International Textile Manufacturers Federation, Textile Exchange ve Dornbirn Global Fiber Congress gibi uluslararası çatı kuruluşlara yer verilecek ve bunların 2023 yılı boyunca gerçekleştirdiği konferans, proje ve çalışmaların çıktıları sektör ile paylaşılacak.”
 

Sustainability Talks İstanbul’da bu yıl sektörün yerel ve uluslararası alanda önde gelen isimlerinin keynote konuşmacı olarak yer almalarının yanında sektörün güncel konularındaki iyi örneklerin paylaşılacağı 3 farklı panel gerçekleşecek;
 
1. Yeni Nesil Elyaflar - Next Generation Fibers 
2. Yapay Zeka ile Sürdürülebilirlik Uygulamaları - Sustainability Solutions and AI Technology
3. Tekstilde Döngüsellik ve Rejeneratif Uygulamalar – Creating a Circular and Regenerative Textile Sector    
 
Sürdürülebilir olma yolculuğunda fark yaratan markalar, üreticiler ve tedarikçiler STI 2023’te bir araya gelecek. Tekstil değer zincirinin tümünü ilgilendiren uluslararası düzenleme ve regülasyonlar ile en yenilikçi çözüm ve inovasyonları bir kez daha aynı çatı altında buluşturacak olan STI 2023, sektör için benzersiz bir networking imkânı yaratacaktır.
 
Detaylı bilgi ve kayıt için www.sustainabilitytalksitanbul.com
www.instagram.com/sustainabilitytalksistanbul/