Hazırgiyim Ve Konfeksiyon Sektörünün En Büyük Buluşması 9-12 Ekim 2024 Fashiontech İzmir’de Gerçekleşecek

> Hazırgiyim Ve Konfeksiyon Sektörünün En Büyük Buluşması 9-12 Ekim 2024 Fashiontech İzmir’de Gerçekleşecek
Hazır giyim ve Konfeksiyon üretim teknik ve teknolojilerinde sektörün 2024 yılındaki en büyük buluşması FASHIONTECH İZMİR fuarında gerçekleşecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ ve İZGİ FUARCILIK ortaklığında, EGSD- Ege Giyim Sanayicileri Derneği Destekleri, Exen Media iş birliğinde düzenlenecek olan FASHIONTECH Fuarı Hazır giyim ve Konfeksiyon üretiminde kullanılan teknolojilerin sergilendiği dünyanın en önemli organizasyonları arasında yer almaktadır. İlk olarak 2021 yılında düzenlenen fuar, 2022 yılında Avrupa’da düzenlenen en büyük sektörel etkinlikler arasında yer aldı. 09-12 Ekim 2024 tarihleri arasında 3. kez düzenlenmesine karar verilen fuar, sektör firmalarından gelen talepler doğrultusunda 2024 yılında dünya genelinde düzenlenecek olan en büyük hazır giyim ve konfeksiyon makineleri ve üretim teknolojileri olması bekleniyor.
FASHIONTECH Fuarı ile ilgili olarak İzgi Fuarcılık Genel Müdürü ve Fashiontech Fuarı Proje Sorumlusu Mustafa Kemal HIZARCIOĞLU yapmış olduğu açıklamada şunları dile getirdi; ‘’ FASHIONTECH Fuarını Avrupa’nın en önemli moda kentleri arasında yer alan İzmir’de İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, EGSD -Ege Giyim Sanayicileri Derneği Desteklerinde, ülkemizin en büyük ve en modern fuar alanı olma özelliğine sahip Fuar İzmir’de yine ülkemizin en büyük fuar firmalarından İZFAŞ ile ortak olarak düzenlenmekteyiz. 2021 yılında düzenlemiş olduğumuz fuar pandemi sonrasında dünya genelinde düzenlenen ilk fuar olarak dikkatleri üzerine çekmiş, yerli ve yabancı binlerce sektör temsilcisini ağırlamıştır. Sektör firmalarından gelen talepler neticesinde 2022yılında 2. Kez düzenlenen fuar %100 büyüme sağlamıştır’’ dedi.
Hızarcıoğlu; ‘’ 2023 yılında sektörün içerisinde bulunduğu ekonomik durumun yanı sıra fuar katılımcılarımız, sektörel dernekler ve başta EGSD ile yaptığımız görüşmeler neticesinde 2024 yılında 3. Kez düzenlenmesine karar verdiğimiz fuar zor günler geçiren sektör içerisinde bir heyecan oluşturmuştur. İlk yapmış olduğumuz görüşmeler ve gelen ön talepler sonucunda % 200’den fazla büyümesi ön görülen fuar 2024 yılında dünyanın en büyük hazır giyim ve konfeksiyon makineleri fuarı olarak kapılarını açacaktır.
Hazır giyim ve Konfeksiyon Makinelerinin yanı sıra Tekstil ve Tekstil Baskı Teknolojilerinin sergileneceği FASHIONTECH Fuarımız pandemi sonrasında istikrarı yakalamış, ülkemizin uluslararası alanda en önemli fuarlarından birisi ve markası haline gelmiştir diyerek açıklamalarını sürdüren HIZARCIOĞLU; fuarda yapılacak olan çalışmalar hakkında da şu bilgileri verdi, ‘’ Türkiye dünyanın en önemli ve en kaliteli hazır giyim ve konfeksiyon üreticisi ülkelerinden birisi olması nedeniyle dünyanın birçok moda markası ülkemizde üretilerek nihai tüketiciyle buluşmaktadır. Bu durum hazır giyim ve konfeksiyon üreticilerimizin teknoloji yatırımlarını sürekli hale getirmiş ve üretime paralel olarak dünyanın en büyük makine ithalatçılarından birisi noktasına taşımıştır.
Yatırımlar makine ve teknoloji üreten firmalarımızı cesaretlendirerek ar ge yatırımlarına ağırlık vermesini sağlamış, Türkiye’miz makine üretiminde de dünyada söz sahibi olmaya başlamıştır. Bugün otomatlar, serim ve kesim makineleri, sanayi ütüleri, apareler ve daha birçok makine grubunda iç pazarın yanı sıra ihracatta da söz sahibi haline gelmişlerdir. İZGİ FUARCILIK ve İZFAŞ olarak bu noktada en büyük hedefimiz hazırgiyim ve konfeksiyon üreticilerimizi en son teknolojilerle buluştururken, yerli makine üreticilerimizin de ihracatla tanışmasını sağlayacak yatırımcılarla bir araya getirmek olmuştur. Düzenlemiş olduğumuz ilk iki fuarımızda hem yerli makine ve teknoloji üreticilerimiz hem de makine ve yan sanayi tedarikçilerimiz binlerce yerli ve yabancı yatırımcıyla bir araya gelmeyi başarmış, FASHIONTECH Fuarının istikrarlı büyümesini hızlandırmıştır’ ’dedi.
09-12 Ekim 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan FASHIONTECH İZMİR Fuarı Dikiş Makineleri ve Otomatları, Sanayi Ütüleri, Serim ve Kesim Makineleri, Kalite Kontrol Makineleri, Nakış Makineleri, Tekstil Dijital Baskı Makineleri, İplik ve Yan sanayi ürünleri sergilenecek. Ayrıca İZFAŞ tarafından organize edilen kumaş ve aksesuarların yer aldığı FASHION PRIME Fuarı ve İZFAŞ, İZGİ FUARCILIK ortaklı FASHION HOME Fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleşecek olan fuar Hazırgiyim ve Konfeksiyon üreticilerinin A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlarına yanıt vermiş olacak.