Hyosung’un %100 Geri Dönüştürülmüş Creora Regen Elastanı Denim Sektörünün İlgisini Çekti

> Hyosung’un %100 Geri Dönüştürülmüş Creora Regen Elastanı Denim Sektörünün İlgisini Çekti

Denim üreticileri %100 geri dönüştürülmüş içerikten kumaş üretebilmek için sürdürülebilir elyaf çözümleri araştırıyor.
Denim sektörünün gündeminin en başında sürdürülebilirlik, izlenebilirlik ve şeffaflık gelirken; fabrika ve markalar da en sorumlu şekilde yapılmış, çevre dostu denim ürünlerini oluşturmalarına yardımcı olacak, elyaf teknolojisi çözümlerini araştırıyor.
Bu süreçte hala ticari fuarlarda bir araya gelmek mümkün olmadığı için, 23-24 Şubat tarihlerinde yayınlanan KingPins24 FLASH sanal etkinliğinde, Hyosung son olarak geliştirdiği elyafını tightknit denim sektörüne sundu.
Hyosung sürdürülebilir elyaf çözümleri arasında 2020’deki lansmanından bu yana talep gören; geri kazanılmış atıktan üretilmiş, GRS-sertifikalı, %100 geri dönüştürülmüş regen elastanını da öne çıkardı.
Hyosung Tekstil Global Pazarlama Direktörü Mike Simko; ‘’Creora Regen Elastanımızı %100 geri kazanılmış atıktan ürettiğimiz için, müşterilerimizin de tamamen sürdürülebilir bir denim ürünü yapmalarına yardımcı olmuş oluyoruz.’’ dedi.
Hyosung’un Creora Regen elastanı, kendini sürdürülebilirliğe adamış, denim sektöründe yeniliklerde lider ve üretici Tejidos Royo’nun da ilgisini çekti.
Tejidos Royo’nun Satış Müdürü Jóse R. Royo; ‘’Hyosung’la çalışmamızda bizi gerçekten heyecanlandıran şey; bizlere %100 geri dönüştürülmüş içerikten denim kumaşı yapmamızı sağlayacak tekstil çözümüne sahip olmalarıdır.’’ dedi.
Hyosung ayrıca denim kumaşların; ultra esnek ve uzun süre sonra bile mükemmel toparlanma gibi çift özellikli olmasını sağlayan 3D Max Creora elastanının gelişmelerini de paylaştı.
Simko’ya göre, 3D Max Creora elastanından yapılmış denimler; streç polyester ihtiyacını ortadan kaldırır ve yıpranmış görünüm oluşturmak için çevre dostu lazer yıkama ile işlenebilir.
Hyosung, %100 geri dönüştürülmüş Regen Creora elastanı ve 3D Max Creora elastanına ek olarak aşağıdaki çevre dostu, çok işlevli elyaflarını da sundu;
MIPAN Regen Aqua X: UV korumalı geri dönüştürülmüş serin dokunuşlu naylon
Regen Askin: UV korumalı geri dönüştürülmüş serin dokunuşlu polyester
Regen Aerolight: Yüksek performanslı nem yönetimli geri dönüştürülmüş hafif polyester
Kingpins Teknoloji Lideri Miguel Sanchez, Tejidos Royo Satış Müdürü José R. Royo ve Hyosung Tekstil Global Pazarlama Direktörü Mike Simko arasında önceden kaydedilmiş olan canlı yayın videosu 24 Şubat Çarşamba günü Türkiye saatine göre sabah 05:20’de KingPins24 FLASH sitesinde yayınlandı.