Tekstil Sektörünün Çukurova Buluşması Tüyap Adana’da Gerçekleşecek

> Tekstil Sektörünün Çukurova Buluşması Tüyap Adana’da Gerçekleşecek
İlki 2020 yılında gerçekleştirilen ve bölge tekstil sektörünün tek ihtisas fuarı olma unvanını taşıyan Çukurova Tekstil ve Hazır Giyim Fuarı’nın ikincisinin açılışı için son aşamaya gelindi. Fuar, kadın, erkek ve çocuk hazır giyiminden kumaşa, ham maddeden aksesuara kadar geniş ürün yelpazesi ile 2 Şubat 2022’de Tüyap Adana Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılacak.  2020’de başarılı sonuçlar alınan fuarın ardından katılımcı firmalar, bu yıl da yurt içi ve yurt dışından davetli sektör profesyonelleri ile 4 gün boyunca ticari bağlantılar yapabilecek.
İlkinin düzenlendiği 2020 yılını 5 milyon dolar ihracat değeri ve yaklaşık 20 milyon dolarlık bağlantı ile kapatan bölge tekstil sektörünü, Çukurova 2. Hazır Giyim, Kumaş, Yan Sanayi ve Aksesuarları Fuarı heyecanı sardı. Çukurova Tekstil ve Hazır Giyim Fuarı’ndaki yerlerini hızla dolduran sektör profesyonelleri, bu fuarın bölge tekstilinin dünyaya açılmasında önemli katkı sağlayacağına inandıklarını ifade ettiler. Geçen 2 yıllık süreçte fuar ile ilgili araştırmalar yapıp alt yapı hazırlıklarını tamamlayan Tüyap Adana Fuarcılık A.Ş. ve Hazır Giyim Komitesi, bölgede önemli bir potansiyele sahip olan sektörün Çukurova 2. Hazır Giyim, Kumaş, Yan Sanayi ve Aksesuarları Fuarı ile pozitif ivme kazanacağına inanıyor.
Günden güne yükselen bir sektör
Ekonominin lokomotif sektörlerinden biri olan tekstilin rakamsal verileri de Adana’daki potansiyeli gözler önüne seriyor. Son 10 yılda hazır giyim ihracatındaki payını yüzde 3 bandında tutmayı başaran Türk hazır giyim sektöründe 35 binin üzerinde firma faaliyet gösteriyor ve söz konusu sektör yaklaşık 17 bin kişiye istihdam sağlanıyor. Özellikle sektörde faaliyet gösteren ithalatçılar son yıllarda Asya coğrafyasından lojistik ve yüksek maliyetlerden dolayı vazgeçmeye başladı, bu durum da fiyat ve performans açısından dengeli ve iyi kaliteli üreticilerin bulunduğu ülkemiz coğrafyasını ön plana çıkardı. Günden güne yükselen hazır giyim ve tekstil sektörü Adana’da bölgenin en önemli buluşmasına imza atacak.
Fuara yurt dışından ve yurt içinden alım heyeti ilgisi
Tüyap’ın geliştirdiği dijital çözümlerin yanı sıra konvansiyonel yöntemler de kullanılarak B2B hazırlıkları tamamlanan fuara, yurt dışında faaliyet gösteren ticaret müşavirlikleri aracılığıyla Türk Cumhuriyetleri, Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere toplam 30 ülkeden 200 kişilik alım heyeti ile yurt içinden zincir mağaza yetkilileri ve e-ticaret firmaları davet edildi. Fuarda ikili görüşmelerle kurulacak iş bağlantılarının sektörün ihracat rakamlarına önemli katkı sunması bekleniyor.
Güvenli fuar ortamı
Düzenlediği fuarlar aracılığıyla savunmadan ambalaja, tarımdan inşaat sektörüne kadar çok sayıda sektörün gelişimine yön veren Tüyap, her fuarda uyguladığı COVID-19 tedbirlerini Çukurova Tekstil ve Hazır Giyim Fuarı buluşmasında da titizlikle uygulayacak. Alınan tedbirlerle katılımcı ve ziyaretçilerine güvenli fuar ortamı yaratacak. Türkiye’den ve dünyanın dört yanından sektör profesyonelleri ağırlamaya hazırlanan fuar, 2-3-4 Şubat 2022 tarihlerinde 10.00 - 18.00 saatleri arasında 5 Şubat 2022 ise 10.00 - 17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Temassız fuarcılığı deneyimlemek isteyen ziyaretçiler  https://www.cukurovahazirgiyimfuari.com adresinden detaylı bilgiye erişip, online davetiyelerini alabilecekler.
 

En çok okunan

Epa Teknoloji ITM ve Texprocess’de En Son Yenilikleri ile Boy Gösterecek
Epa Teknoloji ITM ve Texprocess’de En Son Yenilikleri ile Boy Gösterecek
Epa Teknoloji Firması Genel Müdürü Ogün Özol, ITM ve Texprocess fuarlarında sunacakları çalışmalarla ilgili dergimize özel açıklamalarda bulundu.
Best Arges Lazer, Texprocess ve ITM Fuarları’nda “En İyi”lerini Sergileyecek
Best Arges Lazer, Texprocess ve ITM Fuarları’nda “En İyi”lerini Sergileyecek
Bülent Selek: “Amacımız; Türkiye’de verdiğimiz kaliteli ürün ve servis desteğini, yurtdışında da en iyi şekilde devam ettirmektir.”
Tunca Teknik’ten Endüstriye Yerli ve Milli Çözüm
Tunca Teknik’ten Endüstriye Yerli ve Milli Çözüm
Merkezi yönetimi ve üretim tesisleri Bursa NOSAB & HOSAB’da bulunan Tunca Teknik Makine A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kamil TUNCA hayata geçirdikleri projeler hakkında kısaca bilgi verdi.
Serkon Makine En Son Yeniliklerini ITM ve Texprocess Fuarlarında Sunacak
Serkon Makine En Son Yeniliklerini ITM ve Texprocess Fuarlarında Sunacak
Serkon Makine, 14-18 Haziran 2022 ITM ve 21-24 Haziran 2022 Texprocess fuarlarında kesim, serim ve kumaş kontrol alanındaki en son yenilikleri ziyaretçilerin beğenisine sunacak.
Türkiye, Güvenilir Bir İş Ortağı Olduğunu İspatladı
Türkiye, Güvenilir Bir İş Ortağı Olduğunu İspatladı
İstanbul Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), başarılı üyelerini ödüllendirirken, düzenlenen ödül töreninde bir konuşma yapan TİM Başkanı İsmail Gülle, ihracatın ivmelenmesi için çalışmaya devam edeceklerini bildirdi.
Yenilikçi Ozon Ağartma Makinesi Wox Berlin’de Sahnedeydi
Yenilikçi Ozon Ağartma Makinesi Wox Berlin’de Sahnedeydi
Wiser Tech tarafından geliştirilen Wiser makine ailesinin ilk üyesi WOX, fütüristik tasarımı ve Wiser Wash'un yenilikçi potansiyelini ileriye taşıyan özellikleriyle Berlin’de gerçekleşen Denim Première Vision fuarında görücüye çıktı.
Çevre ve Gelecek Bilinciyle Hareket Ediyor, Eco Effect Makineler Üretiyoruz
Çevre ve Gelecek Bilinciyle Hareket Ediyor, Eco Effect Makineler Üretiyoruz
Tekstil sektörü artık dünyaya saygılı, sürdürülebilirlik hedefine sadık imalat biçimlerini benimsiyor. Türkiye’de de çevreci yaklaşım benimsenmiş tekstil işletmelerinin sayısı günden güne artıyor.
Hazır Giyim İhracatçıları Rekora Doymadı
Hazır Giyim İhracatçıları Rekora Doymadı
Bu yılın başından beri yapılan çalışmalar ve alınan önlemler neticesinde hazır giyim ihracatçılarının yüzü gülüyor. Nisan ayında 2.42 milyar dolarlık, yılın ilk dört ayında ise 7.5 milyar dolarlık ihracat yapan ihracatçılar, çifte rekora imza atmanın mutluluğunu yaşıyor.
Tekstil Sektörünün Çukurova Buluşması Tüyap Adana’da Gerçekleşecek
Tekstil Sektörünün Çukurova Buluşması Tüyap Adana’da Gerçekleşecek
İlki 2020 yılında gerçekleştirilen ve bölge tekstil sektörünün tek ihtisas fuarı olma unvanını taşıyan Çukurova Tekstil ve Hazır Giyim Fuarı’nın ikincisinin açılışı için son aşamaya gelindi.
Ramsey’den Yeni Nesil Takım Elbise
Ramsey’den Yeni Nesil Takım Elbise
Erkek moda markası Ramsey, 21-22 Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nda yer alan yeni nesil takım elbiseleri Performance Suit ve Sweat Suit ile erkeklere “zamanın ötesinde” bir stil sunuyor.