Hyosung, Brezilya ve Türkiye'deki Tesislerindeki Yatırımlarla Küresel Spandex Liderlik Konumunu Sürdürüyor

> Hyosung, Brezilya ve Türkiye'deki Tesislerindeki Yatırımlarla Küresel Spandex Liderlik Konumunu Sürdürüyor
Hyosung, Brezilya ve Türkiye'deki Tesislerindeki Yatırımlarla Küresel Spandex Liderlik Konumunu Sürdürüyor
 
Güney Amerika ve Avrupa'nın birinci sınıf tekstil pazarlarını desteklemek için yıllık spandeks kapasitesini artırmaya yönelik genişletme projeleri devam ediyor.
 
Küresel giyim pazarında spandeks talebi, pandeminin ardından insanlar evde daha fazla zaman geçirdikçe tercih edilen giysiler haline gelen rahatlık ve spor giyimin tüketici popülaritesi nedeniyle artmaya devam ediyor. Global araştırma ve danışmanlık firması Wood Makenzie’nin Nisan 2020 raporuna göre, spandeks talebi %9 büyüyor, bu da yıllık %2 ila 3 genel giyim liflerinin üç katından fazla büyümesi anlamına geliyor.
 
Hyosung, Performans malzemelerinin geliştirilmesinde Güney Amerika ve Avrupa yapımı tekstillere güvenen giyim markalarına daha iyi hizmet vermek için Araquari (SC) Brezilya merkezli creora® spandeks üretim tesisini ve Türkiye'nin Çerkezköy bölgesinde bulunan creora® spandeks üretim tesisini genişletiyor.
 
Hyosung'a göre, Brezilya merkezli tesisinin 2011 yılında kurulan genişletme projesi, tesisin yıllık spandeks kapasitesini 12.000 tondan yaklaşık 22.000 tona çıkarmasına olanak sağlayacak. Projenin 2022 ortalarında tamamlanması planlanıyor.
 
Şirketin 2021 yılının üçüncü çeyreğinde tamamlanması beklenen Türkiye merkezli genişlemesi, bu tesisin yıllık spandeks kapasitesini 25.000 mt'dan 40.000 mt'a çıkarmasına olanak tanıyacak.
 
Hyosung Yönetim Kurulu Başkanı Hyun-Joon Cho, "Bölgesel Güney Amerika ve Avrupalı ​​müşterilerimiz için üretim üssü olan Brezilya ve Türkiye'deki fabrikalarımızın genişletilmesiyle Güney Amerika ve Avrupa premium tekstil pazarlarındaki varlığımızı güçlendirmekten gurur duyuyoruz" dedi.  "Hyosung'un bildiği bu pazarları sürekli yenilik ve çözümler sunarak destekleyeceğiz."
 
Hyosung, daha hızlı ürün teslimi sağlamak ve karbon ayak izini azaltmak için, 1992'de Kore'de kurulduğundan bu yana her kıtadaki müşterilere hizmet vermek üzere üretim ağını stratejik olarak genişletti. 1999 yılında, şirket Çin'e genişledi ve şu anda Amerika için Brezilya, yükselen Asya pazarları için Hindistan, Asya'nın geri kalanı için Vietnam ve Avrupa için Türkiye'de üsleri var.
 
Mevcut yılda yaklaşık 340 bin ton üretim kapasitesi ile Hyosung, dünya spandeksinin yaklaşık üçte birini tedarik eden lider spandeks üreticisidir. Şirketin en yeni streç çözümleri, %100 geri dönüştürülmüş geri kazanılmış atık ile yapılan yeni GRS sertifikalı creora® regen, doğal karışımlarla harmanlarda olağanüstü renkler için creora® Color +, boyanabilir spandeks ve yaşamak istediğiniz kot için creora® 3D Max.